Wicher : Staw Polanka 2:2 !

Wicher : Staw Polanka  2:2 !

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie 18 kolejki myślenickiej "B" klasy pomiędzy Wichrem Stróża, a Stawem Polanka.

Pierwszy wiosenny mecz na własnym boisku, gospodarze ze Stróży rozpoczęli dosyć nerwowo. Przez pierwsze pół godziny gry trwała wyrównana walka, brakowało jednak dogodnych sytuacji bramkowych z jednej i drugiej strony. W 30 minucie meczu, Staw wyszedł na prowadzenie, Napastnik gości wykorzystał duży błąd obrony i spokojnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Upłynęło zaledwie 10 minut i w polu karnym Stawu powalony przez golkipera przyjezdnych został Grzegorz Wyroba. Żółta karta i rzut karny dla Wichra, zamieniony na gola przez Radka Młynarczyka! Wynik 1:1 i tak też pozostało do przerwy

Po kilkunastu wyrównanych minutach drugiej połowy, inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy z Polanki. Dużo niedokładnych i bardzo nerwowych zagrań piłkarzy Wichra, pozwoliło gościom na przejęcie kontroli nad meczem. Wreszcie w 70 minucie po ładnym strzale z pola karnego zrobiło się 2:1. Po wyjściu na prowadzenie Staw nie cofnął się do obrony i dalej stwarzał duże zagrożenie pod bramką rywala. Duża nieskuteczność i zmarnowanie co najmniej trzech świetnych szans na podwyższenie wyniku, zemściło się na przyjezdnych już w doliczonym czasie gry. Po strzale Wyroby, bramkarz wybił piłkę na rzut rożny i gospodarze stanęli przed ostatnią okazją na zmianę niekorzystnego rezultatu i zdobycie choćby punktu. Piłkę dobrze na bliższy słupek dośrodkował Paweł Bukowiec. obrońcę uprzedził Szymon Oskwarek i ładnym strzałem głową doprowadził do wyrównania! Po kilku chwilach sędzia zakończył spotkanie i mimo przeciętnej gry Wicher zdobył dziś jeden punkt. Tym razem szczęście dopisało zawodnikom ze Stróży! Brawa za walkę do ostatniej minuty!