Pierwszy Sparing na PLUS

Dziś nasza drużyna rozegrała mecz kontrolny z Klubem Spartak Charsznica występującym na co dzień w A klasie Podokręgu Olkusz. Zespół Spartaka jest na 11 miejscu w swojej klasie. Wynik 4-3 dla naszej drużyny , warto zaznaczyć hattrick którym popisał się Dominik Klimas wykorzystując każdą sytuację z zimną krwią.

Mecz rozpoczął się od spokojnej gry jednej i drugiej strony , pierwszą bramkę zdobył Spartak w 8 min. Gości wykorzystali nieporozumienie naszej defensywy i po wykonaniu rzutu wolnego z prawej strony boisko zawodnika Spartaka uprzedził próbującego interweniować Adriana Młynarczyka i zdobył bramkę . Po stracie bramki nasza drużyna grała dalej spokojnie próbując rozgrywać futbolówkę i tak w 15 min. po dokładnym rozegraniu piłki przez Bukowca i Strączka piłką trafiła pod nogi zbiegającego z lewej strony Salawy , ten bez namysłu posłał dokładną górną piłkę do Klimasa ten dokładnie przyjął piłkę i z stoickim spokojem umieścił ją w siatce. Późniejsze minuty to szansy jednych i drugich , ale tutaj należy wskazać dobrą postawę naszej defensywy która raz po raz minimalizowała niebezpieczeństwo. W 20 min. mieliśmy kolejną świetną sytuację po zagraniu piłki do Radka Młynarczyka , Radek doskonale zabrał się z piłką minął jednego rywala i próbował podawać do Damiana Salawy który przedłużył piłkę do Dominika Klimasa ten uderzył z pierwszej piłki , ale świetną interwencją popisał się bramkarz Spartaka . W 25 min. niespodziewanie Wicher objął prowadzenie , doskonałe rozegrania Pawła Bukowca do Klimasa ten do Młynarczyka i mamy 2-1. Do końca pierwszej połowy mieliśmy kilka wyśmienitych sytuacji , ale brakowało nam skuteczności . W drugiej połowie meczu nasza drużyna skupiła się na utrzymywaniu się przy piłce i raz po raz Klimas, Salawa, Bukowiec , Młynarczyk starali się stwarzać sytuację bramkowe dla naszej drużyny i to udało się w 60 minucie gdzie Klimas doskonale znalazł się w polu karnym przeciwników i oddał plasowany strzał przy słupku nie dający żadnych szans na interwencję bramkarzowi. W drugiej połowie tempo meczu było mniejsze , ale podrażnieni przeciwnicy raz po raz bardzo agresywnie starali się przeszkadzać nam w rozgrywaniu piłki zmuszając nas do popełniania prostych błędów w 68 min. i 72 min. popełniamy dwa błędy przy wyprowadzeniu , strata raz i dwa i w ciągu 5 minut straciliśmy 2 bramki i z wyniku 3-1 mamy 3-3. Mecz można rzec rozpoczął się od nowa i to przeciwnicy byli w tym fragmencie meczu bardzo groźni oddali 3 strzały w stronę bramki Adriana który doskonale interweniował . W 82 min. znów do głosy dochodzi Wicher , można powiedzieć idealna akcja którą rozpoczął Łukasz Oskwarek pod drodze Strączek , Młynarczyk , piłka trafiła do Salawy ten doskonale obsługuje prostopadłym podaniem Bukowca a ten spokojnie dogrywa do Klimasa na pustą bramkę i tak zdobywamy 4 bramkę w tym meczu i mecz kończy się wynikiem 4-3 .

Biorąc pod uwagę że to Spartak był na papierze faworytem nasz zespół spisał się dobrze na tle rywali , kontrolował grę , grał szybko i kombinacyjnie na minus należy zaliczyć grę w defensywie , ale bardziej wynikało to z braku sił pod koniec spotkania niż złego ustawienia czy niecelnych dograń.