Zwycięstwo seniorów w pierwszym sparingu.

W rozegranym w sobotę, pierwszym sparingowym spotkaniu przed nowym sezonem B klasy, nasz zespół seniorów podejmował u siebie A klasowy LKS Trzebunia.

Mecz ten był świetną okazją do sprawdzenia kilku nowych zawodników, którzy dołączyli do drużyny na początku okresu przygotowawczego. Początek meczu to nerwowa gra gospodarzy, dla których był to pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Goście prowadzili grę, przeważali i byli trochę groźniejsi, ale brakowało klarownych okazji do zdobycia bramki. Kiedy już robiło się gorąco, dobrze interweniował wracający po kilku latach do bramki Wichra, Tomek Kiełbowicz. Z czasem nasi zawodnicy zaczęli grać lepiej i zaowocowało to pierwszym golem w meczu. Salawa dostał piłkę ponad 20 metrów od bramki i ładnie uderzył przy bliższym słupku, bramkarz nie zareagował i zrobiło się 1:0. Kilka minut później po prostopadłym podaniu Salawy, przed świetną szansą stanął Sebastian Paryła, ale przegrał pojedynek z golkiperem z Trzebuni. Tuż przed przerwą nasi rywale doprowadzili do wyrównania. Strzał z dystansu odbił Kiełbowicz, ale za moment niepilnowany napastnik gości dobił piłkę do bramki Wichra. Do przerwy zatem remis.

Druga część spotkania to zdecydowanie lepsza gra Wichra i dużo ciekawsze widowisko. Dwie doskonałe okazje sam na sam z bramkarzem zmarnował w jej trakcie Paryła, ale i tak swój bardzo dobry występ okrasił golem. Kilkanaście minut przed końcem meczu świetnie uderzył z dystansu i piłka wpadła pod poprzeczkę, zaskakując bramkarza Trzebuni. Bramkę mógł zdobyć także Klimas, ale nie trafił w dogodnej sytuacji. Goście także mieli kilka świetnych szans, ale albo dobrze bronił Kiełbowicz, albo brakowało celności i wykończenia. Ostatecznie Wicher zanotował cenne zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem i dobrze rozpoczął okres przygotowawczy. Na uwagę zasługują obiecujące debiuty naszych nowych zawodników, Adriana Filasa, Michała Dziadkowca i Daniela Filipca, oraz dobrze nam znanego Tomka Kiełbowicza.

Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejny sparing, tym razem z Cisami Harbutowice, 12 sierpnia o godz, 16.00 w Stróży, na który serdecznie zapraszamy!

Wicher wystąpił w składzie:

Kiełbowicz - Adamski, Gracz, Ł.Oskwarek, Strączek - Salawa, Filas, Wątor, Sz.Oskwarek - Klimas, Dziadkowiec

W trakcie gry na boisku pojawili się : Paryła, Filipiec, Hodurek, oraz Wilk