Cisy Harbutowice Gospodarze
Wicher Stróża Goście

Sajmon

15.05.2017

Niedziela 7 maja na boisku Gościbii Sułkowice nasz zespół rozegrał mecz ligowy w ramach 16-stej kolejki ligowej B-klasy. Rywalem Wicher Stróża, zespół który na wiosnę nie zdobył żadnego punktu. Dla drużyny Cisów miał być to mecz o przysłowiowe 6 punktów, czyli pewna wygrana z „teoretycznie” słabszym zespołem i odskoczenie ze strefy spadkowej.

Sędzia zagwizdał po raz pierwszy. Cisy od początku przejęły inicjatywę. Atakując bramkę drużyny gości. Efektem tych ataków był rzut karny dla Harbutowic. Kanpik został sfaulowany przez bramkarza ze Stróży. „Jedenastkę” pewnym strzałem na bramkę zamienił Bednarczyk. Nasz zespół poszedł za ciosem, i niespełna kilka minut później po błędzie obrony Wichra, Golonka strzela bramkę dla Cisów. Jeszcze w pierwszej połowie dogodne sytuacje miał Bednarczyk, Golonka oraz Kuchta, jednak nie zdołali oni umieścić piłki w siatce. Sędzia zagwizdał i „zaprosił” obie drużyny do szatni. Koniec pierwszych 45 minut, które dały się w znaki piłkarzom obu drużyn z uwagi na fatalny stan murawy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny gości którzy chcieli odrobić straty. I niestety niespełna 10 minut po gwizdku sędziego zespół Wichra strzela bramkę, „łapiąc kontakt”. Goście poszli za ciosem i w 60 minucie meczu doprowadzili do wyrównania wykorzystując fatalny w skutkach błąd naszego obrońcy. Cisy nie potrafiły się przebić przez obronę drużyny ze Stróży. Wicher ciągle atakował i niestety strzelił trzecią bramkę. Cisy pewnie prowadząc po rak kolejny „oddały” 3 punkty drużynie przeciwnej. Na dodatek drużynie która jest na ostatnim miejscu w tabeli. Niemoc Cisów trwa.

Skład: Kuchta G., Ujma P., Dzidek D., Janeczek A., Irzyk S., Moskal M., Kuchta M., Profic A., Bednarczyk S., Knapik D., Golonka K., rez.: Klus M., Sysło T., Lucha W., Kuchta M., Górnisiewicz D.,