Cisy pokonane w drugim letnim sparingu!

W niedzielne popołudnie, drużyna seniorów LKS Wicher Stróża, podejmowała na własnym boisku zespół Cisów Harbutowice, w swoim drugim przygotowawczym meczu, przed rozpoczęciem nowego sezonu B-klasy.

Rywal był wymagający, dość powiedzieć, że w poprzednich rozgrywkach pokonał nasz zespół dwukrotnie, zapowiadał się zatem trudny, sparingowy mecz.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie znakomicie, ponieważ już po dwóch minutach prowadzili 1:0. Pierwsza akcja przyniosła rzut rożny, z którego jak zwykle dośrodkowywał Salawa. Piłka odbiła się od obrońcy Cisów i spadła kilkanaście metrów od bramki pod nogi Łukasza Oskwarka, który ładnym strzałem z półwoleja, umieścił ją pod poprzeczką.

Po świetnym otwarciu meczu, Wicher wciąż odważnie atakował i stwarzał groźne okazje do podwyższenia rezultatu. Bardzo dobre szanse miał Radek Młynarczyk, który co najmniej dwa razy mógł pokonać bramkarza Cisów. Swoje okazje mieli także Klimas, Filipiec i Salawa, ale brakowało skuteczności. Mimo tego gra naszej drużyny wyglądała momentami bardzo obiecująco. Dobra współpraca Filasa i Salawy w środku, a także dwóch napastników , Klimasa i Młynarczyka, pozwalała na ciągłe stwarzanie zagrożenia pod polem karnym rywali. Zespół z Harbutowic również miał kilka dobrych sytuacji, jednak nasi i obrońcy i bramkarz przez całą pierwszą połowę nie pozwolili na utratę gola.

Druga część gry wyglądała bardzo podobnie. Nasz zespół znów zagrał bardzo poprawnie mimo kilku zmian dokonanych przez trenera. Znów nie brakowało dobrych sytuacji podbramkowych, a najlepszą z nich zmarnował Patryk Wątor, który po świetnym prostopadłym zagraniu Salawy wyszedł sam na sam z bramkarzem , jednak przestrzelił. Z dobrej strony pokazali się rezerwowi,między innymi Dziadkowiec i wspomniany wcześniej Wątor,nieźle zagrała obrona, a kiedy już zawodnicy Cisów doszli do pozycji strzeleckiej, dobrze interweniował Młynarczyk, który zmienił po przerwie Kiełbowicza.

Do końca wynik nie uległ zmianie, jednak pomimo braku goli mecz stał na dobry poziomie i nie można było narzekać na nudę. Wicher wygrał 1:0, po całkiem dobrym spotkaniu, a na pochwałę zasłużył każdy zawodnik który pojawił się na boisku.